לימודים בבית המדרש

בית המדרש הוא בית לכל תלמיד באונ', שמעוניין בלימוד תורה וככזה הוא מציע לימוד תורה מעמיק במגוון תכניות על מנת לטפח מצויינות ומחוייבות תורנית במקביל ובמשולב עם המצויינות האקדמית והמקצועית. יחודיות בית המדרש היא בסביבתו האקדמית ובשיח הרצוף והמתמשך שבין בית המדרש בו עוסקים בתורה המסורה לנו דור אחר דור ובין האקדמיה על כל חלקיה. שילוב זה על כל מורכבותו הרבה הוא חלק מחיי לומדי ביהמ"ד, וממילא גם מהווה חלק מתכנית הלימודים המוצעת. חלק ממחוייבות לסביבתו, וככזה מציע תכניות לימוד גם לסטודנטים שאינם בעלי רקע דתי, לאנשי הסגל האקדמי והמנהלי, ולתושבים הגרים בסביבת האוניברסיטה. השאיפה לטפח לעודד ולהוביל את תלמידיו לעמדות השפעה ומנהיגות בקהילותיהם ובתפקידי מפתח מנהיגותיים, כמודל של אנשי תורה ערניים וקשובים למציאות החיים. בית המדרש מציע תכניות לימוד מגוונות ומלגות תואמות, כדי למשוך ציבור איכותי של סטודנטים ללמוד דווקא באוניברסיטת בר אילן בכלל ובלימודי מדעים בפרט.תכנית לימוד תש"פ

השיעורים בבית המדרש מתקיימים במהלך היום במקביל לשעות הלימוד באוניברסיטה, וזאת על מנת לאפשר גיוון וגמישות מקסימלית.
ניתן לבחור להשתבץ ליחידת לימוד בנושא גמרא, הלכה בעיון (לקראת סמיכה לרבנות), או שיעורים בנושאים שונים, כאשר כל יחידת לימוד כזאת תיארך 90 דק' (שעתיים אקדמיות).
כמו כן, ניתן להשתבץ ליחידת סדר עצמאית. ניתן להירשם ליחידת סדר שתתחיל כל רבע שעה בין השעות 20:00 - 08:00, ובלבד שהלימוד במסגרת זו ייארך 60 דק' ברצף לכל הפחות.

ביהמ"ד מציע ללומדיו בשנת תש"פ אפשרויות נרחבות לסגנונות לימוד שונים בהיקפי זמן משתנים ובהתאם לרקע ממנו בא הלומד. מידע על תכניות אלה מופיע להלן. כמו"כ התייעצות אישית עם נציגי בית המדרש ניתן לקבל על ידי פניה צוות המשרד בטלפון 035318479 או לרב ד"ר יהודה אלטשולר, ראש המכון הגבוה לתורה בדואר אלקטרוני.

לתכניות לימוד בית המדרש>>

לוקרים במכון הגבוה לתורה
על מנת להנעים את זמן הלימודים, עומדים לשירותכם לוקרים. ניתן לקבל מפתח במשרד, תשלום עבור לוקר לשנה הינו 70₪ ועוד 50₪ פיקדון שיחזור לסטודנט העט החזרת המפתח. בנוסף עומדת לרשותכם ספריית ביהמ"ד ולצידה מטבחון.